Przemysłowa 9a, 64-130 Rydzyna

+48 (65) 538 00 36 biuro@jamabox.pl

Sztancowanie

 Sztancowanie nazywane również wykrawaniem jest czynnością introligatorską. Polega na wykrawaniu określonych kształtów, których nie można uzyskać przy wykorzystaniu gilotyny. Sztancować można arkusze papieru, kartonu czy tektury.

Do sztancowania wykorzystuje się wykrojniki wyposażone w część roboczą, którą stanowi nóż o odpowiednio wyprofilowanym kształcie. Podczas sztancowania wykrojnik jest dociskany z dużą siłą do formatki prostopadle do podłoża. Dzięki operacji sztancowania można nie tylko wykrawać, ale również bigować, czyli wygniatać linie o ustalonych kształtach. Za pomocą tej metody można wykonywać płaskie formy o różnym kształcie zewnętrznym oraz wykonywać w nich otwory. Sztancowanie służy do produkcji opakowań kartonowych, puzzli czy kartek o wyrafinowanych kształtach.

Sztancowanie służy również do bigowania, perforowania, nacinania oraz wytłaczania.
Jamabox posiada odpowiednie zaplecze oraz świadczy usługi sztancowania. Dzięki temu klienci mają zapewnioną kompleksową usługę zgodną z ich potrzebami oraz wymogami w ramach wykończenia druków czy innych materiałów.

Sztancowanie


Opakowania tekturowe

Opakowania z polipropylenu

Usługi

Pobierz pełen katalog fefco

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X